چرا خرید قهوه اسپرسو نسبت به سایر قهوه ها از محبوبیت خاصی برخوردار می باشد ؟

اسپرسو نسبت به بسیاری نوشیدنیهای دیگر در یک حجم معین، بیشترین میزان کافئین را دارد. در ماشینهای تکد کمه، دیگر نیازی به کالیبر کردن دستگاه و تحمل دردسرهای تنظیم درجه آسیاب و میزان کوبیدن قهوه و مهمتر از همه، تمیز کردن دستگاه نیست. در نتیجه خرید قهوه اسپرسو میتواند یک گزینه ی بسیار مناسب جهت به دست آوردن قهوه ی با کیفیت بهتر و در زمان کمتر است. اسپرسو از هر گرونه ماهیچه درد در کنار تمرین های شدید جلوگیری می کند و سوخت و ساز بدن را بالا می بردو کالری بسیار کمی دارد و برای کاهش وزن گزینه بسیار خوبی می باشد. هنگامی که یک معجون اسپرسو به درستی کشیده می شوید ، متوجه می شوید که به دلیل غلظت زیاد طعم دهنده های قهوه ، بسیار خوشمزه ، بسیار قوی ، دارای بافتی متراکم و طعم قوی است.
اما برای تهیه اسپرسوی اصیل همان درجه روست اسپرسو توصیه میشود. اما این معنیش این نیست که شما از قهوه با درجههای روست دیگر نمیتوانید برای اسپرسو استفاده کنید؛ مادامیکه قهوه به اندازه کافی آسیا شده و سایر نکات بهدرستی رعایت شوند، خروجی را میتوان اسپرسو خواند. اسپرسو را از این بابت میتوان محصول شرایطی دانست که آن زمان بر اروپا حاکم بود. ثبت ایده اولیهی طراحی ماشینهای اسپرسوساز در اروپا به سالهای ۱۸۲۱ و ۱۸۲۴ برمیگردد. در سالهای ابتدایی قرن بیستم ماشینهایی ابداع شد که قهوه را نه در قوری، بلکه مستقیما درون فنجان میریخت و این ویژگی در زمان خود نوآوری بزرگی محسوب میشد. اگر قهوه خود را شیرین دوست دارید ممکن است بخواهید شربت کارامل یا نعناع به آن اضافه کنید.
بعد از چند بار تمرین مراحل بالا میتوانید یک اسپرسوی خوب در کافه خود درست کنید! برای درست کردن اسپرسو، دانههای قهوه باید با بالاترین درجهْ آسیاب شده و بهحالتی تنها کمی درشتتر از پودر درآید. اسپرسو را میتوان نوعی قهوه در نظر گرفت، زیرا برای تهیه آن از دانههای قهوه استفاده میشود. همچنین میتوان برای خوشمزه تر کردن نوشیدنی اندکی پودر کاکائو یا مارشملو به سطح آن اضافه کرد. طی تحقیقات جدید نشان می دهد که قهوه اسپرسو می تواند ریسک سرطان پروستان در مردان را تا ۲۰% و سرطان گردن رحم را در زنان تا ۲۵% کاهش دهد و همچنین کافیین موجود در قهوه اسرپسو از رشد سلول های کارسینوما که عمده ترین نوع سرطان پوست است را کاهش می دهد.
. اسپرسوسازهای ابتدایی شبیه به ماشینهای بخار لوکسی بودند که به شکل استوانهای ساخته میشدند، مخزن آب در کف این استوانه قرار داشت و شیرها و دستهها از بدنهی دستگاه بیرون زده بودند. کافه لاته : یک لیوان بلند شیر بخار زده شده به همراه یک یا دو شات قهوه اسپرسو . توی این نوع قهوه ی اسپرسو که به کافه لاته معروفه و طرفدارای زیادی هم داره، بخش عمده اش رو شیر بخار زده تشکیل داده و فقط مقدار کمی فوم شیر داره. برای تهیهی قهوه اسپرسو معمولا قهوههای گونهها (عربیکا و روبوستا) و نواحی (origin) مختلف را با هم ترکیب (blend) میکنند تا هر کدام از المانهای طعمی ِ قهوه در نوشیدنیای که در نهایت بهدست داده میشود، نمایندهای داشته باشد.

بهترین نوع قهوه برای لاغری، قهوه پرکافئین است. هر شات اسپرسو معادل 25 الی 30 میلی گرم نوشیدنی است. فقط کافیست ۱.۸ گرم از پودر اسپرسو فوری را در ۵۰ میلی لیتر آب داغ بریزید،سپس هم بزنید و از نوشیدن قهوه خود لذت ببرید. در صورت مصرف بیش از ۴۰۰ میلی گرم قهوه در روز، به عوارض منفی آن مانند به هم ریختگی ساعات خواب شبانه، ابتلا به اضطراب و استرس، عصبی شدن، ایجاد لرزش، تغییر در ریتم و ضربان قلب دچار خواهید شد.
محققان در یک پژوهش که در سال ۲۰۱۷ منتشر کردند نشان دادند که کسانی که هر روز با عطر قهوه سروکار دارند و یک فنجان قهوه مینوشند نسبت به افرادی که اصلا قهوه نمیخورند ریسک کمتر سکته مغزی را دارند. کافئین موجود در اسپرسو فعالیت مغز را افزایش می دهد و خستگی را کاهش می دهد، که این امر باعث بهتر شدن روحیه فرد در طول روز و جلوگیری از افسرده شدن است. در انتخاب قهوه اسپرسو دست شما باز است که کافئین قهوه را هم خودتان تعیین کنید. قهوه اسپرسو هیپو از ترکیب بهترین دانه های قهوه روبوستا که درصد کافئین بالایی دارد تهیه شده است. دانههای قهوه از نوع روبوستا کافئین بیشتری دارند، بنابراین اگر کافئین بالا میخواهید باید درصد روبوستا بیشتر از 50% باشد. نمیدانید چه نوع قهوهای باید بخرید؟ پودر قهوه مناسب برای اسپرسو باید ریز باشد. قهوه اسپرسو فوری نسکافه گلد یکی از نوشیدنی های خوشمزه و لذیذ برای مصرف کنندگان قهوه محسوب میشود، صادر کننده مجوز این قهوه سازمان غذا و دارو می باشد و این قهوه یک قهوه بسیار خوشمزه است که طعم استثنایی دارد و مورد پسند همه ذائقه ها می باشد. در طی عمل جوش منظم، دانه های ضخیم باعث ایجاد تعادل بین رهاسازی طعم خوشمزه ی قهوه بدون اتلاف و یا حل کردن ذرات می شود .

اسپرسو یا Espresso ، یک نوشیدنی کم حجم ( تقریبا ۳۰ میلی لیتری ) و نسبتا غلیظ و عصاره گیری شده از دانه های آسیاب شده قهوه است که در فنجان هایی کوچک به نام شات “shots” سرو می شود. در آمریکانو شما کافیست که به یک شات اسپرسوی ساده حدود ۳۰ تا ۵۰۰ میلی لیتر آب داغ اضافه کنید؛ به همین سادگی! قهوه اسپرسو از انواع قهوه با شیوه آماده سازی منحصر به فرد است که با توجه به طعم سنگین و کافئین بالای خود، متناسب با سلیقه افراد خاصی است. مثلاً کافئین قهوهای که 70 درصد آن روبوستا باشد، خیلی بیشتر از قهوهی 30 درصد روبوستا است. هرچه درصد عربیکا بیشتر باشد، گرانتر است. آماده سازی اسپرسو تا حد زیادی وابسته به دستگاه مخصوص آن است. اسپرسو تنها در 25 ثانیه آماده می شود و دستگاه آماده سازی مخصوص به خود را دارد.
قهوه ماده ای است که کالری زیادی ندارد ، همچنین به دلیل افزایش شادابی بدن و بیدار شدن سلولها خیلی از محققان بر این باورند که باعث افزایش فعالیت روزانه می شود و پیشنهاد می کنند که حتی ورزشکاران نیز از قهوه استفاده کنند تا بتوانند با روحیه بیشتری به فعالیت های روزانه یا ورزشی خود بپردازند. می توانید قیمت و خرید قهوه اسپرسو دوست داشتنی را در محل کار در کنار میان وعده یا همراه با شکلات و خوراکی های با به میل خود نوش جان کنید و نیز می تواند یک انتخاب درست برای شما حتی در مهمانی ها برای پذیرایی باشد، این محصول بسیار پرطرفدار و پرفروش می باشد، به دلیل طعم خاصی که به همراه دارد مورد رضایت می باشد. سطح خلقی و استرس ، که باعث می شود مغز شما طعم ها را تغییر می دهد.

تجربه چندین ساله ما نشان داده که خیلی از افراد برای سپری کردن یک روز کاری سخت یا تمرین های سنگین ورزشی قهوه را می پسندند که کافئین بالایی داشته باشد.
چه ویژگی هایی بر میزان کافئین قهوه موثر است؟ اسپرسو یک نوع قهوه ایتالیایی است که از واژه اسپرس به معنای فشرده و سریع استفاده می شود. دستگاه اسپرسوساز زمانی که آب داغ را تحت فشار بسیار بالا از طریق یک بستر فشرده از قهوه بوداده و آسیاب شده وارد می کند، عصاره گیری تحت فشار را فراهم می کند. طعم این گونه از قهوه بسیار سبک است و طعمی چون جوهر لیمو دارد که خاص است و طرفداران زیادی دارد.
این گونه که پایه اصلی، اسپرسو است و ترکیباتی به آن اضافه می شود که انواع نوشیدنی ها بر پایه خرید قهوه اسپرسو مسترکافی را ایجاد می کند. انواع دانه های قهوه از نظر کافئین متفاوت هستند. قهوه اسپرسو (Italian Espresso) قهوه ایتالیایی است. عوامل مختلفی در میزان کافئین قهوه تاثیر می گذارد. صنعت قهوه دومین صنعت پر درآمد در جهان است و روزانه انواع و اقسام مختلفی از تجهیزات و دستگاههای مرتبط با این صنعت طراحی و تولید می شود. همچنین صبحانههای حاوی انواع غلات، جوی دوسر و انواع مغزها میتواند جایگزین سالمی برای قهوه اول صبح باشد.
زمان عصاره گیری در وحله اول به درجه اسیاب بستگی دارد یعنی عصاره گیری تا حد بالایی بواسطه ریز بودن درجه اسیاب کنترل میشود. و عصاره ای که از آن می گیرید 15 میلی گرم است . درجه مناسب برای تهیه قهوه با موکا پات، کمی درشتتر از دستگاه اسپرسوساز است. البته نا گفته نماند که میزان درجه آسیاب برای موکاپات با دستگاه اسپرسوساز تفاوت دارد.

ارسال دیدگاه

52 + = 53