عمل پرینورافی چه نوع جراحی است؟

که هدف آن سفت کردن واژنی است که در اثر زایمان طبیعی یا پیری سست یا شل شده است. برخی جراحان ادعا می کنند که حتی می تواند حساسیت را بهبود بخشد – ادعایی که کالج آمریکایی متخصصان زنان و زایمان (ACOG) به شدت آن را به چالش کشیده است.

 

در حالی که درست است که بافت‌های واژن می‌توانند کشیده شوند، سفت کردن بافت واژن به خودی خود نمی‌تواند تضمین کننده افزایش پاسخ جنسی باشد، زیرا میل، برانگیختگی و ارگاسم پاسخ‌های پیچیده و بسیار شخصی هستند که به همان اندازه که به عوامل احساسی، معنوی و بین فردی بستگی دارند و زیبایی‌شناختی نیز دارند. آنهایی که علاوه بر این، “حساسیت” جنسی به طور خودکار به لذت بیشتر منجر نمی شود – در واقع می تواند منجر به درد شود.

 

لابیاپلاستی، جراحی پلاستیک روی لابیا (لب‌های اطراف واژن)، می‌تواند به تنهایی یا همراه با عمل پرینورافی انجام شود. جراحی می‌تواند بر روی لابیا ماژور (لب‌های بزرگتر و خارجی واژن) یا لابیا مینور (کوچکتر، لب های داخلی واژن).

جراحی ترمیمی در مقابل جراحی زیبایی

 

برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا باید عمل پرینورافی یا لابیاپلاستی را در نظر بگیرید، مهم است که تفاوت بین جراحی ترمیمی و جراحی زیبایی را درک کنید.

 

جراحی ترمیمی عملکرد بخشی از بدن را بهبود می بخشد، در حالی که جراحی زیبایی زیبایی آناتومی اساساً طبیعی را تغییر می دهد. شما می توانید آن را مانند عمل بینی در نظر بگیرید: یک جراح می تواند حفره های داخلی بینی را بازسازی کند تا به شما کمک کند بهتر نفس بکشید یا شکل بینی را تغییر دهید، فقط به خاطر ظاهر.

 

این یک تمایز بسیار مهم است زیرا کالج آمریکایی متخصصین زنان و زایمان، جراحی ها و نتایج را برای رفع مشکلات عملکردی مانند بی اختیاری ادرار ارزیابی می کند. اما ACOG به دلیل خطرات و عدم وجود اطلاعات علمی در مورد ایمنی و اثربخشی، در مورد جراحی زیبایی واژن تردید و محتاط است.

 

برای مثال، برخی از روش‌های عمل پرینورافی در ابتدا به‌عنوان جراحی‌های ترمیمی برای ترمیم نقایص مادرزادی در زمانی که واژن ناقص، کوتاه یا غایب بود (مانند آژنزی واژن) توسعه داده شد، به طوری که یک دختر می‌تواند رشد کند تا ادرار طبیعی داشته باشد، قاعدگی داشته باشد. و مقاربت

جراحی های مرتبط با عمل پرینورافی و لابیاپلاستی

 

اخیراً، عمل پرینورافی به گروهی از جراحی‌های زیبایی تبدیل شده است که به عنوان روش‌های «جوان‌سازی واژن» و «واژن طراح» عرضه می‌شوند. جراحان پلاستیک و متخصصان زنان مجموعه‌ای از جراحی‌های طراحی عمل پرینورافی را به بازار عرضه می‌کنند و ادعا می‌کنند که مزایای مشابهی برای زنان مانند سایر جراحی‌های زیبایی مانند زیبایی، عزت نفس و اعتماد به نفس دارند.

 

مربوط:

چگونه با پوشیدن ماسک CPAP احساس سکسی کنیم؟

 

در واقع، ACOG می گوید، اندام تناسلی زنان به طور طبیعی دارای طیف گسترده ای از ظاهر طبیعی است که از نظر آناتومیک صحیح است. هیچ «ظاهر» یا راه درستی برای تشکیل واژن و لابیا وجود ندارد.

 

اخیراً فناوری لیزر توسط برخی جراحان برای “جوانسازی واژن” و سایر جراحی های واژن برای جایگزینی اسکالپل سنتی معرفی شده است.

 

پزشکان فردی که اعضای انجمن جراحی پلاستیک آمریکا (ASPS) هستند، روش‌های مختلف «جوان‌سازی واژن» را ارائه می‌کنند، اما خود ASPS جراحی‌های خاصی را تأیید نمی‌کند و هشدار می‌دهد که جراحی «جوان‌سازی واژن» ممکن است به مطالعات علمی بیشتر برای تعیین اثربخشی و موفقیت نیاز داشته باشد. . هیچ یک از جراحی های زیبایی عمل پرینورافی توسط ACOG به عنوان روش های معمول پذیرفته شده تلقی نمی شوند.

 

در اینجا چند نمونه از روش های “جوانسازی واژن” و “واژن طراح” آورده شده است:

 

“دوباره کردن”. پرده بکارت، بافت نازک ورودی واژن، به طور معمول اولین باری که زن نزدیکی می کند، “می شکند”. جراحی به نام هیمنوپلاستی، پرده بکارت را ترمیم می کند تا حالت اولیه و باکره آن را قبل از اینکه زن از نظر جنسی فعال باشد، تقلید کند. به دلیل اعتقادات مذهبی قوی پیرامون اهمیت باکرگی در برخی فرهنگ ها، این یکی از بحث برانگیزترین جراحی های زیبایی واژن است.

 

رفع کلایتورال برخی از جراحان روشی به نام کلاهبرداری کلیتورال را به بازار عرضه می کنند که بافتی را که معمولاً کلیتوریس را می پوشاند از بین می برد.

 

تقویت نقطه G برخی از کارشناسان معتقدند دیواره جلویی واژن، نقطه G بسیار وابسته به عشق شهوانی را در خود جای داده است، یک مکان تحریک ویژه حساس برای برانگیختگی و ارگاسم زنان. روش تقویت نقطه G شامل تزریق کلاژن به دیواره جلویی واژن است که از نظر تئوری برای افزایش لذت انجام می شود.

خطرات عمل پرینورافی و لابیاپلاستی

 

میزان رضایت طولانی مدت زنان و میزان عوارض ناشی از عمل پرینورافی و لابیاپلاستی ردیابی نشده است. علاوه بر این، از آنجایی که این جراحی‌ها در مجلات پزشکی معتبر مانند سایر جراحی‌ها مورد ارزیابی قرار نگرفته‌اند – برخی از روش‌ها اختصاصی و دارای علامت تجاری هستند – ACOG آنها را “اثبات نشده” می‌داند.

 

خطرات جراحی زیبایی واژن عبارتند از:

 

عفونت

تغییرات دائمی در احساس

درد مداوم

جای زخم

 

بهترین توصیه برای زنانی که قصد جراحی واژن را دارند: در مورد y آشکارا با پزشک خود صحبت کنید

 

 

 

 

 

 

(متن بالا، یک رپرتاژ خبری است که سایت مسیرذهنی هیچگونه دخل و تصرفی در آن ندارد.)

 

ارسال دیدگاه

1 + 1 =