کمپین "دیگه چی بمالیم؟"

کمپین “دیگه چی بمالیم؟” کاربوی با هدف نمایش قدرت کارواش نانو (کارواش سبز) نسبت به کارواش آبی به مخاطبین طراحی گردید.

استارتاپ کاربوی در ۱۰ آذر ۹۶ رونمایی شد که شامل خدمات کارواش بدون آب (کارواش سبز)، تعویض روغن، تعویض لنت در محل آغاز شد. پس از گذراندن دوره زمستان متوجه شدیم که بسیاری از  رانندگان، با تصور اینکه گِل از سطح خودرو با کارواش نانو پاک نمی شود کارواش آبی را به نانو ترجیح می دادند. چون در کارواش نانو، آب به ماشین نمی خورد، مخاطب احساس می کند ماشین تمیز نشده است. این مشکل خیلی شبیه به مقایسه خشک شویی و ماشین لباسشویی است.

مقایسه کارواش نانو با روش های سنتی (کارواش آب) به نظر بسیار جذاب و چالش برانگیز  بود. از همین رو  ایده کمپین به ذهنمان رسید تا در اولین ویدئو یک ماشین معمولی را به شدت زیادی گِلی کنیم (اغراق آمیز) تا قدرت کارواش بدون آب را نشان دهیم. اما این اتمام کار نبود!

می خواستیم با این ویدئوی چالشی ذهن مخاطب را همراه این نوع کارواش و برند کاربوی کنیم. به همین دلیل مردم را به این چالش دعوت کردیم که دوست دارند دیگه چی بمالیم به این ماشین برای تمیز کردن؟

رسانه اصلی ما اینستاگرام کاربوی بود بنابراین در داخل ویدئو، هم مجری (مدیر فنی کاربوی) و هم در تدوین ویدئو به  آدرس اینستاگرام کاربوی اشاره کردیم که همه کامنت ها در همانجا دریافت کنیم که این فرصتی هم هست برای افزایش فالوورهای اینستاگرام کاربوی و افزایش اینگیجمنت.

کامنت های مختلفی دریافت کردیم: ریختن فضله کبوتر بر روی ماشین، شکستن تخم مرغ روی شیشه، ریختن روغن روی ماشن، ریختن قیر و ….

افراد دیگری هم بودند که از این ویدئو ایراد گرفته بودند که سبک تیزری ساخته شده و کات خورده و قابل استناد نیست. این چالش ها از قبل پیش بینی شده بود و برای درگیر کردن مخاطب طراحی شده بود که تا میتوانیم مخاطب را همراه خود کنیم.

برای اینکه به سوال مخاطب پاسخ دندان شکن داده باشیم در یک ویدئو، ماشینی را گلی کردیم و پیوسته فیلم گرفتیم تا خیال همه را راحت کنیم که گِل خیلی راحت پاک میشود و جای نگرانی نیست!

به گوشمان رسید که برخی از صاحب نظران تبلیغات در مورد این کمپین در فضای مجازی صحبت کردند و به نام این کمپین ایراداتی را وارد کردند که ما هم از نظرات این دوستان استقبال می کردیم. چون دقیقا همین را می خواستیم. تمام تلاش این بود که چیزی ساخته شود که مردم در فضای مجازی در موردش حرف بزنند و هرچقدر نقدها به گوشمان می رسید ما خوشحال تر می شدیم!

خیلی جالب است بدانید که در شروع کمپین ویدئویی “دیگه چی بمالیم” برند کاربوی در فضای مجازی با استقبال خوبی رو به رو شد و از تعداد سفارشات کارواش کاربوی میتوان متوجه همه چیز شد.

ویدئو اول (ماشین گِلی) را در اکثر پیج های معروف اینستا منتشر کردیم و منتظر چالش بعدی بودیم که بالاخره تخم مرغ را به عنوان چالش بعدی در نظر گرفتیم. این بار به ماشین تخم مرغ زدیم!

در ویدئو بعدی این کمپین، سس را تست کردیم، به یاد جوانانی که بر روی سقف ماشین سینی سس و ساندیچ را قرار میدهند و امکان ریخته شدن سس بر روی رنگ ماشین وجود دارد که البته سس برای رنگ ماشین ضرر دارد و امکان از بین بردن رنگ ماشین را دارد. با این حال سس را هم تست کریدم تا قابلیت لکه بری کارواش سبز را هم نشان داده باشیم.

اگر شما از کاربران فعال اینستاگرامی باشید به احتمال قوی یکی از ویدئوهای این کمپین را دیده اید و یا در معرض دیدش قرار گرفته اید.

این کمپین ویدئویی با نتایج خوبی همراه شد و با اجرای آن در فصل بهار ۹۷، تمامی سرویس های کارواش پر شد به نحوی که مدیریت کاربوی، ظرفیت خود را در کارواش تا دو برابر افزایش داد تا پاسخگوی مشتریان اپلیکیشن در بخش کارواش باشد.

اطلاعات پروژه

استارتاپ کاربوی، مجموعه ای دانش بنیان به منظور ارائه انواع خدمات خودرو به صورت آنلاین، در مکان و زمان مورد نظر شما می‌باشد.

کاربوی، با گردهمایی متخصصان فنی، با تجربه و تحصیل کرده کنار هم و ادغام انها با تیمی نوآور و متخصص در زمینه تکنولوژی اطلاعات کوشیده است، خدمات خودرویی مورد نیاز شما را از قبیل کارواش، سرویس های دوره ای، کارشناسی خودرو و انواع دیگر خدمات نگهداری و مراقبتی را راحت تر، مطمئن تر، شفاف تر و از همه مهمتر قابل قیاس تر از گذشته به صورت یکجا و در داخل یک اپلیکیشن در اختیار شما قراردهد.

سایت: https://carboy.ir

همکاری کاربوی با مسیر ذهنی

سال فعالیت: ۱۳۹۶ – ۱۳۹۷

حوزه فعالیت: دیجیتال مارکتینگ – ویدئو مارکتینگ – سئو