خاصیت کمپین بازاریابی یکپارچه چیست؟

 

عبارت کمپین بازاریابی به معنی سلسله عملیات­های بازاریابی و تبلیغاتی در یک موضوع مشخص روی یک گروه هدف از پیش تعیین شده برای دستیابی به نتیجه مشخص است. مشتریان شما پراکنده اند، برای دسترسی به آنها باید از طرق مختلف و به صورت یکپارچه در شبکه های اجتماعی، ایمیل، سایتها، تلویزیون و… بازاریابی یکپارچه انجام شود. هدف کمپین­ های بازاریابی و تبلیغاتی یکپارچه رسیدن به مشتریان هدف و ایجاد انگیزه و میل برای خرید و استفاده بیشتر از محصولات یا خدمات است.

کمپین بازاریابی یکپارچه

هدف قرار دادن مشتری

با یک یا دو روش تبلیغات نمی توان به همه مشتریان بالفعل و بالقوه رسید. چراکه مشتری ­ها در دنیای واقعی و مجازی پخش شده ­اند و دستیابی به آنها سخت شده است، بنابراین بازاریابی و تبلیغات باید به صورت یکپارچه و همزمان از طریق چند کانال صورت بگیرد. به عنوان مثال از طریق: شبکه­ های اجتماعی، ایمیل، سایت، نتایج جستجو در اینترنت، ویدئو و متن، رپورتاژ در خبرگزاری ها، نمایشگاه، رادیو و تلویزیون، مجلات و غیره.

مثل یک تک تیرانداز

مشتری هدف در کمپین بازاریابی

چگونه کمپین را اجرا می کنیم؟

 

۱- هدف کمپین بازاریابی

 

ابتدا شرایط بازار و رقبا را تحلیل می­کنیم تا KPI (شاخص ­های کلیدی عملکرد) به درستی مشخص شوند. سپس هدف کمپین بازاریابی را تعیین می­ کنیم. یعنی قرار است از این کمپین به چه نتایجی برسیم؟ می خواهیم به مشتری جدید برسیم یا مشتریان قبلی را به تکرار خرید و وفاداری ترغیب کنیم؟ تمرکز بر معرفی محصول است یا جشنواره فروش محصولات فعلی مان؟ مقابله با رقبا؟ تثبیت بازار؟ و…

 

۲- طراحی پیام و تبلیغات

 

پس گفتگویی صمیمی با شما مدیر گرانقدر، مخاطبین کمپین بازاریابی مشخص می­ شوند و سپس پیام بازاریابی و تبلیغاتی که می­ خواهیم با آن مشتری را هدف قرار بدهیم در اتاق فکر و گروه­ های ایده پردازی مسیرذهنی طراحی می ­شود.

 

۳- بودجه بازاریابی و تبلیغات

 

بر اساس هدفی که از کمپین بازاریابی و تبلیغاتی خود دارید برآورد و کنترل می­ کنیم که چه میزان بودجه ­ای نیاز است. به عنوان مثال ساخت چند تیزر کوتاه ویدئویی از معرفی محصول، توضیح مزایا و منافع و سپس اطلاع از جشنواره فروش که در نهایت از طریق سایت، ایمیل، شبکه اجتماعی و تبلیغات اینترنتی به دست مخاطبین می ­رسد نیازمند بودجه مشخصی است. هر چقدر کمپین وسیع­ تر و هدفمندتر باشد نتایج بهتری بدست می­ آید.

 

 

۴- رسانه دسترسی

 

راه ­های ارتباطی و دسترسی به مشتریان هدف برای اثرگذاری و انگیزش از طریق تبلیغات طراحی و برنامه ریزی می ­شود. مثل سایت، شبکه های اجتماعی، تبلیغات کلیکی، بنری یا ویدئویی، حضور در نتایج جستجو، مجلات، پیامک، ایمیل، نمایشگاه، بیلبورد، تلویزیون، رادیو، روزنامه، پوستر و هر رسانه دیگری در کمپین تبلیغاتی و بازاریابی مهم است.

 

 

۵- اندازه­ گیری نتیجه

 

برای کمپین بازاریابی و تبلیغاتی اجرا شده روش­ هایی برای سنجش موفقیت و اندازه گیری نتیجه هر بخش در نظر داریم. در فضای آنلاین تا حد بسیار زیادی می ­توان کاربرها را آنالیز کرد و نتیجه کمپین را مشاهده کرد.

جلسه ای برای بررسی قابلیت های همکاری داشته باشیم؟

در یک کمپین یکپارچه بازاریابی نیاز است روش های تبلیغات گذشته تان را بررسی کنیم، درباره بازار هدف و مشتریان شما صحبت کنیم و درک درستی از بهترین شیوه هایی که می توانیم به شما ارائه دهیم پیدا کنیم!

کمپین یکپارچه بازاریابی به دلیل انعطاف و وجود روش­های مختلف انعطاف خوبی برای کسب و کارهای مختلف دارد.

ساخت تبلیغات آنلاین

ایده پردازی

هدفگیری دقیق مشتریان

تحلیل رقبا

بهینه سازی سایت

بازاریابی ویدئویی

بودجه بندی

ساخت تبلیغات چاپی

آموزش تیم فروش و بازاریابی

تبلیغات کلیکی و نمایشی

بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی محتوایی

ارزیابی و نتیجه گیری

افزایش فروش و وفاداری

اجرای کمپین یکپارچه

رسانه ­های ارتباطی