محتوا چیست که انقدر مهم است؟

 

شاید محتوا کلمه ملموس و جذابی نباشد، منظور از محتوا متن، تصویر و ویدئو است که کاربران در سایت­ آن را می بینند و به قولی مصرف می کنند. این محتوا پایه جاذبه سایت شما برای مشتریان است. وجود محتوای مفید باعث ارزشمند شدن سایت و اعتبار شرکت شما می­ شود و موتورهای جستجو مثل گوگل می­ توانند با تکیه بر محتوای موجود در سایت شما تشخیص بدهند که موضوع کار شما چیست، چقدر فعال و چه مقدار قدرتمند کار می کنید!

اولین و ساده ترین محتوا چیست!؟

 

ساده­ ترین شکل محتوا در سایت محتوای متنی است. هر چقدر نگارش این محتوا روانتر، مفیدتر و شامل تصاویر بومی و زیبا باشد برای خوانندگان جذابیت بالاتری دارد. محتوای متنی خوب باعث می شود کاربر در صفحه سایت شما زمان بیشتری برای مطالعه بماند و شما در ذهن او مرجع اطلاعاتی و اصلی شوید. همچنین باعث بهبود سئو سایت شما نیز می ­شود. در بعضی موارد منابع انگلیسی خوبی در موضوعات مختلف وجود دارد که متخصص نگارش متن چندین متن انگلیسی را مطالعه می ­کند و سپس از آنها متنی روان و جذاب استخراج می­ کند.

مطالب و مقالات متنی

انواع محتوای قابل ساخت

تهیه مصاحبه خبری در رسانه

تهیه گزارش خبری (رپورتاژ)

مطالب آموزشی عمومی

مطالب آموزشی تخصصی

مطالب آموزش کارکنان داخلی

راهنمای تعمیرات (عیب یابی)

راهنمای استفاده از خدمت

راهنمای نحوه کار با محصول

مجله الکترونیکی تخصصی : نوعی از محتوای متنی و تصویری

 

این محتوای متنی حتی می­ تواند به صورت مجله الکترونیکی (به خصوص اگر تخصصی باشد) برای شرکت شما منتشر شود. که متناسب با سیاست شما به صورت رایگان یا پولی به دست مشتریان یا متخصصین و همکاران شما برسد.

تصاویر؛ یک دنیا حرف دارند!

 

تصاویر یکی از بهترین جاذبه ­ها در تولید محتوا هستند. تصاویر نه تنها به صورت مستقل جستجو می­ شوند بلکه روی سئو نیز موثرند. ترکیب تصاویر در محتوای متنی باعث شادابی محتوا می­ شود. این تصویر می­ تواند از طریق جستجو، عکاسی صنعتی از محصول و یا حتی از طریق کارهای گرافیکی یک متخصص پدید بیاید. که بسته به نیاز و موضوع استخراج می­ شود. همچنین در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام موضوع تصویر بسیار اهمیت دارد و باید حتماً از یک گرافیست و یک سبک خاص برای کارهای شرکت خود استفاده کنید.

تولید تصاویر و عکس

نوع دیگری از تصاویر که ماهیت گرافیکی دارد، اینفوگرافیک است! این نوع محتوا ترکیبی از گرافیک و متن است که اطلاعات زیادی را به صورت فشرده درباره یک موضوع خاص ارائه می­دهد.

ویژگی های محتوای متنی و تصویری مسیرذهنی چیست؟

موضوعات محبوب در جستجوها

ویرایش سازگار سئو

منحصر به فرد و غیرتکراری

براساس برنامه ریزی محتوایی

نظم و ترتیب در تولید

مناسب شبکه های اجتماعی

اشاره به صفحات محصولات شما

ترجمه از بهترین منابع